Strona główna Praca Handel Kupiec
Kupiec

Kupiec

Synthos jest koncernem chemicznym, którego działalność polega na produkcji oraz dostarczaniu rozwiązań na potrzeby różnych gałęzi przemysłu.

Firma produkuje i dostarcza kauczuki syntetyczne, tworzywa styrenowe, środki ochrony roślin oraz dyspersje i lateksy, których odbiorcami są firmy z całego świata.

Synthos posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce, Czechach, Holandii, Niemczech i we Francji. To tam produkuje, a następnie dostarcza swoje innowacyjne rozwiązania – nawet do najdalszych zakątków świata. Firma zatrudnia ponad 3 600 pełnych pasji ludzi, którzy na co dzień pracują nad rozwiązaniami pomagającymi zmieniać świat.

Kupiec
Miejsce pracy: Oświęcim

Zakres obowiązków
• rozpoznawanie rynku surowców- skala globalna
• prowadzenie akcji ofertowych i zakup surowców produkcyjnych oraz próbek nowych surowców
• prowadzenie negocjacji handlowych w zakresie określonym przez przełożonego oraz
• wypracowywanie optymalnej struktury dostaw
• tworzenie umów niestandardowych i długoterminowych w zakresie określonym przez przełożonego
• tworzenie strategii zakupowych
• prowadzenie nadzoru nad wykonaniem warunków zawartych w zamówieniach, umowach długoterminowych i kontraktach
• przygotowywanie rekomendacji zakupowych
• kontrola procesu zakupowego i nadzorowanie wszystkich jego etapów
• przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji zakupowej oraz nadzór nad nią
• utrzymywanie relacji z dostawcami surowców i pozyskiwanie nowych dostawców, prowadzenie okresowej oceny dostawców
• realizacja strategii zakupowej ukierunkowanej na optymalizację kosztów
• optymalizacja procesów zakupowych

Wymagania
• wykształcenie ekonomiczne lub chemiczne
• wiedza z zakresu zaopatrzenia, łańcucha dostaw, produkcji i zakupów surowców
• mile widziana znajomość systemu SAP
• znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
• umiejętności analityczne i negocjacyjne
• umiejętność szybkiego reagowania na zmiany
• umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów
• umiejętność pracy w zespole
• umiejętność prowadzenia korespondencji handlowej (w języku polskim oraz języku angielskim)
• prawo jazdy kat. B
• komunikatywność, otwartość
• kreatywność
• determinacja w dążeniu do celu
• nastawienie na współpracę
• orientacja na wyniki
• gotowość odbywania podróży służbowych

Oferujemy
• dobrą atmosferę i fajnych ludzi
• ciekawe projekty do zrealizowania
• nowe wyzwania i zadania
• możliwość budowania swoich kompetencji
• swobodny przepływ wiedzy
• dostęp do platformy e-learningowej
• udział w szkoleniach
• miejsce parkingowe
• paczki mikołajkowe dla dzieci pracowników
• dofinansowanie do żłobków i przedszkoli dla dzieci pracowników

Dodane 05 May 2022